from 0,00₺
Check Availability

Doğa Yürüyüş

Created with Sketch. Istranca Daglari, Hürriyet, Yenice/Pınarhisar/Kırklareli
Puanlanmadı

Süre

Cancellation

No Cancellation

Kişi Sayısı

Limitsiz

Diller

___

Genel Bakış

Türkiye’nin Güneyi ve batısında bulunan Yıldız (Istranca) Dağları ile sırt sırta veren İğneada Longozu, mevsimsel olarak oluşan subasar ormanlarıdır. Ender oluşan bu ekosistem; bataklıkları, tatlı su gölleri ve kıyı kumullarının bir arada bulunması ile oluşur. Fauna ve florası ile muhteşem doğal güzellikleri barındırmaktadır. Biz de baharla birlikte bu güzelliğin içinde ruhumuzu dinlendireceğimiz İğneada Longoz Ormanları Trekking Turu’nu hazırladık sizlere. İğneada Longoz ormanları doğa yürüyüşü parkurları bakımından çok zengindir. İğneada Longoz
ormanları trekking turumuzda, bu doğal çeşitliliğin içinde, baharın keyfini çıkaracağımız 3 parkurdan oluşan programı sizler için hazırladık. Dileğiniz parkurumuza katılabilir, uzman alan kılavuzlarımızın bilgilendirmeleri ile doğayı keşfedebilir ve her baktığınızda içinizi ısıtacak harika kareler fotoğraflayabilirsiniz.

Turlarımızda alt kişi sayısı yoktur. Bu aktivite için yürüyüşünüzü kolaylaştırması ve tatsız sürprizlerle karşılaşmanıza engel olması için bir yürüyüş ayakkabısı ve orta boy bir sırt çantası dışında teknik bir malzemeye ihtiyacınız yoktur. Ayrıca alan kılavuzunun parkurun zorluk derecesine göre verecekleri küçük ipuçları dışında teknik bir bilgiye sahip olmanıza da gerek yoktur. Tek yapmanız gereken sırt çantanızı alıp İğneada’ya gelmek.

View More

Ne yapacağız ?

Expand All
1.PARKUR GÖLLER BÖLGESİ

Zorluk Derecesi : Kolay
Zaman : 2 saat

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından Otobüslerimiz İle Hamam gölünün başlangıç noktasına geliyoruz. Aracımızdan inip orman içindeki patika yolları kullanarak Bulanık deresine doğru iniyoruz.

Bulanık derede hava şartları ve mevsime göre ayakkabılarımızı çıkarıp geniş kumdan oluşan dere yataklarının içindeki güzergahımıza çıplak ayaklar ile devam edip, Aypoloz (Deniz gölü) mevkiine deniz ve gölün birleştiği yere varıyoruz. Doğa yürüyüşümüzü yaparken hem eğlenceli bir yolculuk hem de keyifli yolculuğumuz esnasında doğanın bize sunduğu unutulmaz güzelliklerini ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekimlerimizi
yapmaktan geri kalmıyoruz. İğneada Longoz Ormanlarında bulunan 6 gölden Hamam gölü ve Pedina gölü Ormanın derinliklerinde bulunur. Mert gölü, Erikli gölü, Aypoloz (Deniz) gölü ve Saka gölü denizle birleşen göllerdendir. Kerevit ve tatlı su levreğinin en çok görüldüğü gölün de yine Hamam Gölü ve Longozu olduğunu söyleyebiliriz. Hamam Gölü ve Longozu'nun bir diğer dikkat çekici özelliği de nilüfer çiçeklerinin
yetiştiği tek bölge olması.

Turumuzun geri kalan kısmında ise, İnanılmaz bir tabiatla birlikte Ormanın tüm güzelliklerini keşfederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Araç kalkış noktamıza gelip İğneada’ya doğru yola çıkıyoruz.

2.PARKUR ERİKLİ LONGOZU

Zorluk Derecesi : Kolay
Km: 7 Saat: 3
saat

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından Otobüslerimiz İle Doğa yürüyüşünü yapacağımız parkur alanı olan Erikli gölü Longoz ormanları başlangıç noktasına yaklaşık 7 km gidiyoruz. Aracımızdan inip yürüyüşümüze başladıktan kısa süre sonra Longoz Ormanında bulunan dere kenarına iniyoruz. Istranca ve Yıldız dağlarından eriyen kar ve yağmur suları ile birlikte yükselen dere yataklarımız 7 km sonra Erikli gölü ile deniz birleşmektedir. Bu sırada göl balıkları denize, deniz balıkları ise göle geçiş yapmaktadır. Bu balık çeşidi kefal balığıdır. Kefal balığı hem tatlı hem de tuzlu suda yetişebilir. Başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar çok fazla kokina görülmektedir. (Kokina yılbaşı çiçeği olarak bilinir) Milli parklar tarafından koruma altında olan Longoz ormanlarından kokina, yıkılan ağaç vb bitki çeşitlerini çıkartmak, kopartmak kesinlikle yasaktır. Dereden sonra yürüyüş turumuza devam etmekteyiz. Ekibimizin başındaki alan kılavuzumuz yer yer bölge ile ilgili bilgilerini paylaşmaktır. Turumuzun geri kalan kısmında ise, İnanılmaz bir tabiatla birlikte Ormanın tüm güzelliklerini keşfederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Araç kalkış noktamıza gelip İğneada’ya doğru yola çıkıyoruz.

3.PARKUR ZİNDANDERE PARKURU

Zorluk Derecesi : ZOR
Km: 4 Saat: 4 SAAT

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından Otobüslerimiz İle İğneada’dan Zindan Dere’ye doğru araçla yaklaşık 20 km gittikten sonra, Zindan Dere parkurumuzun başlangıç noktasında varıyoruz. Doğa yürüyüşümüze dik bir yokuştan aşağı doğru Rezve deresine iniyoruz. Rezve deresi Türkiye ile Bulgaristan’ı ayıran hudut (sınır) deresidir. Derenin güzelliklerini keşfettikten sonra parkurumuzun zorluk derecesi burada başlıyor. Rotamıza Zindandere şelalesine doğru çeviriyoruz. Burada yüzmek isteyenler şelalenin altında oluşan doğal havuzda keyifli vakit geçirebilirler. Zindandere Şelalesinden sonra parkurumuz daha da zorlaşmaktadır. Büyük kayalardan tırmanmak için ekip halinde yardımlaşarak zirveye doğru çıkıyoruz. Zirveye ulaştıktan sonra tabiatın bize sunduğudoğal güzelliklerin büyüsüne kapılacağınızı garanti ediyoruz. Bu zorlu tırmanıştan sonra Yemyeşil bir ormanda ilerlerken sanki ağaçlardan yapılmış bir tünelin içinde yürüyormuş gibi hissediyorsunuz.

Turumuzun geri kalan kısmında ise, İnanılmaz bir tabiatla birlikte Ormanın tüm güzelliklerini keşfederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Araç kalkış noktamıza gelip İğneada’ya doğru yola çıkıyoruz.

Dahil Olanlar/Hariç Olanlar

Aktivite Yeri

Created with Sketch. Istranca Daglari, Hürriyet, Yenice/Pınarhisar/Kırklareli

Değerlendirmeler

0/5
Puanlanmadı
Based on 0 review
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Orta
0
Kötü
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Değerlendir

Created with Sketch.
Kişi Başı 0,00₺

Organize eden

hildetour

Member Since 2021

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?