from 0,00₺
Rezervasyon Yap

Abant Ormanya Maşukiye Turu

Puanlanmadı

Süre

6 hours

Tur Tipi

Specific Tour

Kişi Sayısı

50 people

Diller

English, Türkçe

Genel Bakış

Bolu,  Abant Gölü Tabiat Parkı, Abant Tabiat Müzesi, Abant Köy Pazarı, Ormanya, Maşukiye

HİLDE TOUR Araç Kalkış Noktaları

06:00 Beylikdüzü Migros Önü
06:15 Avcılar Otobüs Durakları
06:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
06:45 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:10 Bostancı E-5 Otobüs Durağı
07:15 Kartal Köprüsü Altı
07:20 Pendik E-5 Otobüs Durağı
07:30 Çayırova Mc Donald’s Önü
07:40 Gebze Center Önü

Seyahat Planı

TUR PLANI

"Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından konforlu otobüslerimiz ile HİLDE TOUR Günübirlik Abant-Ormanya (Hobbit Evleri)-Maşukiye Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Rehberimizin bizlere dağıtacağı Lunch Box Kahvaltı Paketi eşliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 1.350 metre yükseklikte bulunan ve alanı 125 hektarı bulan Abant Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz. Doğa ile baş başa kalmak, orman içinde dolaşmak, temiz hava solumak, su ve kuş seslerini dinleyip haftanın yorgunluğunu atmak için yürüyüş yapabilir, faytona binebilirsiniz. (Ekstra)
Göle geldiğimizde bölge yerel Rehberimizin Abant Gölü hakkında vereceği bilgilerin ardından doğanın eşsiz yaratıcılığı ve ortaya çıkan muhteşem manzaraya şahit olduktan sonra Abant Tabiat Müzesi’ni geziyoruz. Müze, Tabiat parkı içerisinde kaza sonrası ölen veya donarak hayatını kaybeden hayvanların içleri doldurularak sergilendiği bir yerdir. Müzede Ayı, Yaban Domuzu, Geyik, Çakal başta olmak üzere çeşitli kuş türleri bulunmaktadır .Ayrıca, Müzede çam ağaçlarından örnekler, kozalak çeşitleriyle yapılmış süslemeleri göreceksiniz. Abant çevresinde vereceğimiz serbest zaman esnasında muhteşem fotoğraflar çekebilir, köy pazarında alışveriş yapabilirsiniz.(Ekstra)
Abant gölünün acıktıran temiz havasının ardından, Abant gölünün eşsiz manzarası eşliğinde Abant Camping içerisinde bulunan restoranımızda enfes mangal ateşinde hazırlanan Köfte Ekmek , Sucuk Ekmek ve +1 içecek ve çay ikramından oluşan menümüzü alıyoruz. Yemek sonrası Ormanya’ya hareket ediyoruz. Eski adıyla Uzun tarla tabiat parkı olarak bilinen yeni inşa edilmiş Ormanya’yı geziyoruz.5500 metre ve 3500 metrelik bir yürüyüş parkuru bulunan Doğal Yaşam Parkı Ormanya 67 farklı türden 768 hayvanı ve bitki türünü içinde barındırıyor. Ala geyikler, Ceylanlar, Karacalar gibi bir çok tür hayvan park içerisindeki doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. Günümüze ''Yüzüklerin Efendisi'' ve ''Hobbitler'' filmiyle tanımamıza vesile olan kahramanların kaldıkları evlerin bulunduğu alanı gezerek turumuza devam ediyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Maşukiye’ye hareket ediyoruz. Maşukiye’ de şelale kenarının bol oksijenli doğasında rehberimizin keyifli anlatımının ardından kısa bir fotoğraf ve alışveriş molası veriyoruz.
Serbest zamanımızın ardından İstanbul’a hareket etmek üzere yola çıkıyor akşam saatlerinde İstanbul’a varış yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka HİLDE TOUR organizasyonunda buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz."

Dahil Olanlar/Hariç Olanlar

 • HİLDE TOUR Güvencesi
 • Araç içi Lunch Box Kahvaltı Paketi
 • Öğle yemeği
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araçlar değişkenlik gösterebilir) Araç İçi Su İkramı
 • Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri"
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Dönüş Günü Akşam Yemeği
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Durations

1 Gün 9 Saat

Languages

English
Türkçe

Tur Lokasyonu

Created with Sketch.
Kişi Başı 0,00₺

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?