from 0,00₺
Rezervasyon Yap

Bursa Turu

Puanlanmadı

Süre

16 saat

Tur Tipi

Günlük Tur

Kişi Sayısı

Limitsiz

Diller

English, Türkçe

Genel Bakış

Aziz Panteleimon Kilisesi, Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazı Evi, Gölyazı Hamamı, Ulu Camii, Evliya Çelebi, Uluabat Gölü, Bursa, Tophane, Orhangazi Türbesi,Osmangazi Türbesi, Ulucami, Kozahan, Cumalıkızık

HİLDE TOUR Araç Kalkış Noktaları
06:00 Beylikdüzü Migros Önü
06:15 Avcılar Otobüs Durakları
06:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
06:45 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:10 Bostancı E-5 Otobüs Durağı
07:15 Kartal Köprüsü Altı
07:20 Pendik E-5 Otobüs Durağı
07:30 Çayırova Mc Donald’s Önü
07:40 Gebze Center Önü

ÖNE ÇIKANLAR

 • Kahvaltı : Lunch Box Kahvaltı Paketi
 • Öğle Yemeği : Bursa Merkez'de meşhur İskender menü +1 içecek ve çay ikramın
 • Akşam Yemeği: Dönüş Yolunda Dinlenme Tesislerinde Alınacaktır. (Ekstra)

Seyahat Planı

Cumalıkızık Tur Planımız
Gölyazı, Aziz Panteleimon Kilisesi, Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazı Evi, Gölyazı Hamamı, Ulu Camii, Evliya Çelebi, Uluabat Gölü, Bursa, Tophane, Orhangazi Türbesi,Osmangazi Türbesi, Ulucami, Kozahan, Cumalıkızık. Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından konforlu otobüslerimiz ile HİLDE TOUR Günübirlik Gölyazı Bursa Cumalıkızık Kültür Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Eskihisar'dan feribot ile Topçular'a geçerek deniz kokusu eşliğinde bir feribot yolculuğu gerçekleştiriyoruz. Topçular feribotundan inmemizin ardından muhteşem coğrafyaya sahip Bursa’mıza ulaşıyoruz.Tarihi,sanatsal ve doğal güzellikleri olan Bursa’nın en güzel sayfiye yerlerinden olan Gölyazı Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Gölyazı,Bursa’nın en zengin antik yerleşim yerlerinden biridir. Derin bir yarımadanın üzerinde kurulan Gölyazının tarihi M.Ö. 6. yüzyıla dek uzanır. Hristiyanlık tarihide önemli bir yeri bulunan müze şehir Gölyazı Uluabat (Apollont) Gölü kıyısında doğa ile tarihin bir arada buluştuğu eşsiz bir güzellik sunuyor. Tarihi havası, yemyeşil doğası, sıcak sohbetli köy kadınları, yemyeşil gölün emektar balıkçı amcaları, bizleri büyüleyecektir.
Gölyazı’da zeytin ağaçları arasında ilerlerken girişte restore edilmiş tarihi yel değirmeni karşılıyor bizleri. Muhteşem görüntüsü ile Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıp, harika manzara fotoğrafları çekebileceğiniz serbest zamanımız oluyor. Sonrasında Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden biri olan Aziz Panteleimon Kilisesi görüyoruz. Ardından Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazıevi'ni geziyoruz.Sonrasında keyifli bir yürüyüşle köy meydanına geçiyoruz. Köy meydanında yer alan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü üzerinden yarımadaya geçiyoruz. Günümüzde kafe olan restore edilmiş tarihi Gölyazı Hamamı'nı ve Camisi'ni, tarihi surları, Uluabat Gölü'nden avlanan balıkların satıldığı asırlık mezatı, Faik Bey Konağı'nı, 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımları eşliğinde gezip meydanda çay molası veriyoruz.
Sonrasından Gölyazı’dan ayrılıp Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa’da ilk durağımız Tophane oluyor. Bursa‘da şehrin tam merkezinde yer alan Tophane, Bursa’nın zirvesinde müthiş manzarasını kuşbaşı bir konumdan seyredebileceğiniz bir konumdadır. Tophane’de başta Osmanlı İmparatorluğu kurucularından olan Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sonrasında Top arabalarını ve Tarihi saat kulesini ziyaret ediyoruz.
Bursa’nın acıktıran temiz havasının ardından, Bursa Merkez'de meşhur İskender menü +1 içecek ve çay ikramından oluşan menümüzü alıyoruz. Yemek molamızın ardından Evliya Çelebi’nin ifadesiyle Bursa’nın Ayasofyası Ulu Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ulu Cami gezimizin ardından Kozahan’ı(İpekçiler Çarşısı) ziyaret ediyoruz.Daha sonra Uludağın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan Kızık köylerinden Cumalıkızık köyüne varıyoruz.
UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş Cumalıkızık Bursa’nın adeta yaşayan tarihidir. Nostaljik evlerin bulunduğu caddelerin arasında kaybolmanın keyfini ve doğal köy havasını yaşayacaklasınız. Cumalıkızık, adını bir zamanların efsane dizisi ‘’Kınalı Kar’’ ile duyursa da çokça kalabalık bir şehrin dibinde köy olarak kalmayı başarabilmiş ufak bir Osmanlı Köyüdür. Günümüzde ise dokusu, kokusu, huzuru bozulmamış bir nefes alma alanı. Burası resmen Bursa’nın arka bahçesi diye tanımlayabiliriz. Bu köyde rehberimizin gerekli bilgilendirmeleri ve anlatımlarının ardından, Sanat Evi , Cin Aralığını ziyaret ediyoruz. Buradaki kısa ziyaretimiz sonrasında sizlere bu ekolojik doğal köy ortamında sevdiklerinize, evlerinize güzel yöresel ürünleri alabileceğiniz köy meydanında serbest zaman.
Serbest zamanımızın ardından Topçular Eskihisar feribotu İstanbul’a hareket etmek üzere yola çıkıyor akşam saatlerinde İstanbul’a varış yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka HİLDE TOUR organizasyonunda buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz.

Dahil Olanlar/Hariç Olanlar

 • Hilde Tur Güvencesi
 • Araç içi Lunch Box Kahvaltı Paketi
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araçlar değişkenlik gösterebilir) Araç İçi Su İkramı
 • Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Dönüş Günü Akşam Yemeği
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Durations

16 Saat

Languages

English
Türkçe

Tur Lokasyonu

Created with Sketch.
Kişi Başı 0,00₺

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?