from 620,00₺
Rezervasyon Yap

İğneada Çadır Kamp Turu

Puanlanmadı

Süre

10

Tur Tipi

Specific Tour

Kişi Sayısı

2 people

Diller

English, Türkçe

Genel Bakış

İĞNEADA HERŞEY DAHİL 1 GECE KONAKLAMALI ÇADIR KAMP TURU

• Longoz Ormanı Milli Parklar (Mert Gölü, Hamam Gölü, Aypoloz Gölü, Erikli Gölü, Bulanık Deresi) – Limanköy – Fransız Feneri – Beğendik köyü – Sislioba-

HİLDE TOUR Araç Kalkış Noktaları
06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
06:45 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü
07:00 Bakırköy Ömür Plaza
07:15 Avcılar Metrobüs Durağı
07:30 Beylikdüzü Marmara Park Önü
07:45 Silivri Kipa Ön

Seyahat Planı

Itenirary
1. Gün
İstanbul’un içinde kalıp şehirden uzaklaşmak ve yeşilliklerin arasında eşsiz doğanın tadını çıkarmak için bu fırsatı kaçırma!

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından konforlu otobüslerimiz ile HİLDE TOUR İğneada Kamp çadır turu yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 3,5-4 saatlik yolculuğumuzun ardından İğneadaya ulaşıyoruz.
Kamp alanına geldikten sonra çadırlarımızı hep birlikte kurup ardından öğle yemeğimiz için sahildeki balık restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında aracımızla daha önce alternatif doğa yürüyüşü parkurlarımızdan seçtiğimiz Göller bölgesinde Hamam gölüne başlangıç noktasına varıyoruz. Aracımızdan inip orman içindeki patika yolları kullanarak Bulanık deresine doğru doğa yürüyüşümüze başlıyoruz.
Bulanık derede hava şartları ve mevsime göre ayakkabılarımızı çıkarıp geniş kumdan oluşan dere yataklarının içindeki güzergahımıza çıplak ayaklar ile devam edip, Aypoloz (Deniz gölü) mevkiine deniz ve gölün birleştiği yere varıyoruz .
Doğa yürüyüşümüzü yaparken hem eğlenceli bir yolculuk hem de keyifli yolculuğumuz esnasında doğanın bize sunduğu unutulmaz güzelliklerini ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekimlerimizi yapmaktan geri kalmıyoruz.
İğneada Longoz Ormanlarında bulunan 6 gölden Haman gölü ve Pedina gölü Ormanın derinliklerinde bulunur. Mert gölü ,Erikli gölü, Aypoloz (Deniz) gölü ve Saka gölü denizle birleşen göllerdendir. Kerevit ve tatlı su levreğinin en çok görüldüğü gölün de yine Hamam Gölü ve Longozu olduğunu söyleyebiliriz. Hamam Gölü ve Longozu'nun bir diğer dikkat çekici özelliği de nilüfer çiçeklerinin yetiştiği tek bölge olması.
Turumuzun geri kalan kısmında ise, inanılmaz bir tabiatla birlikte Ormanın tüm güzelliklerini keşfederek yürüyüşümüzü otobüsümüzün bizi beklediği Mert gölünde tamamlıyor ve kamp alanımıza gidiyoruz.
Yorucu bir doğa yürüyüşümüzün ardından acıkan karınlarımızı doyurmak için mangalımızın başında yerimizi alıyoruz . (Mangalda ekmek arası sucuk-köfte) Yemeklerimizi yedikten sonra odun ateşinde hazırlanmış çayımız eşliğinde sohbetler edip doğanın sesini dinleyeceğiz.

KONAKLAMA : ÇADIR
Itenirary
2. Gün
Sislioba köyü-Liman Köy - Fıransız Feneri- Beğendik Köyü-Erikli Gölü

Kahvaltı sonrası saat 10.00 civarında çadırları topladıktan sonra bugünkü kültür turumuz için aracımızla şehir merkezine geliyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada 2 saatlik serbest zamanda ATV turlarına katılabilir dileyen misafirlerimiz ise İğneada merkezi dolaşabilir. Saat 12:00 tekrar buluşup otobüs ile Sislioba Balkan Köyü’ne kısa bir yolculuk yapıyoruz. Serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz köy kahvesinde çay kahve molası verebilir veya köylülerin üretimi olan köy ürünlerden satın alınabilirler.
Burada ki molamızın ardından Tarihi Balkan köyü evlerinden kalıntıları rehberimiz eşliğinde geziyor ve güzel enstantaneler ile harika anılar biriktiriyoruz. Sislioba Köyü ziyaretimizin ardından yolumuza bölgenin yine diğer bir önem noktası teşkil eden sınır köyü olan Beğendik Köyü’ne uğruyoruz. Beğendik sahilinde kısa bir fotoğraf molası ile Bulgar köyü olan Rezova köyünü görebilir ve hatıra fotoğrafı çektirip yolumuza Fransız Feneri üzerinden devam ediyoruz Fransız feneri Falezlerin üzerinden Karadeniz’in tüm ihtişamı ufukta ucu bucağı görünmeyen Karadeniz'i gözlemliyor ve fotoğraflıyoruz.
Serbest zamanımız sonrasında İstanbul’a hareket etmek üzere yola çıkıyor akşam saatlerinde İstanbul’a varış yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka HİLDE TOUR organizasyonunda buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz.
1.Gün Kahvaltı : Seçili tesiste köy kahvaltısı
Öğle Yemeği : Seçili balık restorantı
Akşam Yemeği: Malgalda sucuk+köfte+tavuk ve içecek
2. gün Kahvaltı : Açık büfe
2. gün Öğle yemeği : Seçili restorant

Dahil Olanlar/Hariç Olanlar

 • HİLDE TOUR Güvencesi
 • 2 öğün kahvaltı
 • 2 öğün öğle yemeği 1 öğün akşam yemeği -1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araçlar değişkenlik gösterebilir) Araç İçi Su İkramı
 • Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Alan kılavuzu
 • Milli Parklar Giriş ücretleri
 • Kamp giriş ücreti
 • Çadır, mat ve uyku tulumu
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Dönüş Günü Akşam Yemeği
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm aktiviteler (Atv turlarında Hilde Tour’a özel %20 indirim uygulanmaktadır)

Durations

1 Gün 9 Saat

Languages

English
Türkçe

Tur Lokasyonu

Created with Sketch.
Kişi Başı 620,00₺

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?