from 750,00₺
Rezervasyon Yap

Kapadokya Turu

Puanlanmadı

Süre

3 Gün

Tur Tipi

Specific Tour

Kişi Sayısı

45 people

Diller

English, Türkçe

Genel Bakış

Panoramik Tuz Göl’ü, Ihlara, Derinkuyu, Güvercinlik, Uçhisar, Göreme, Paşabağlar, Avanos, Ürgüp, Dervent Vadisi, Hacı Bektaş-i Veli , İstanbul

HildeTour Araç Kalkış Noktaları
20:30 Beylikdüzü Migros Önü
20:45 Avcılar Otobüs Durakları
21:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
22:00 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22:45 Kartal Köprüsü Altı
23:00 Çayırova Mc Donalds Önü
23:30 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı
23:50 Sakarya Berceste Tesisi
00:50 Kaynaşlı Türsan Park Tesisi

Seyahat Planı

1. Gün

Siz Değerli Misafirlerimizle buluşup, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan (Ekstra) Kahvaltı sonrası ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Bir kanyon vadi olan Ihlara Vadisi içinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından bir sonra ki durağımız Derinkuyu oluyor. Derinkuyu, yer yüzünün 45 metre altında bulunan yer altı şehri.İnsanların savaş dönemlerinde sığınma ve yaşama için yaptığı bu şehrin gizemi sizi büyüleyecek. Yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra bölgenin eşsiz güzelliğini seyredeceğimiz Uçhisar kalesine çıkıyor, Güvercinlik vadisi manzarasında fotoğraflarımızı alarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde bölgedeki otelimize varıyoruz, Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Avanos Uranos Sarıkaya Restoran Testi Kebabı Menü (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Avrasya Hotel

2. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, ilk olarak eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme vadisi gezimize başlıyoruz.Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarıyla birlikte vadi içinde yer alan Elmalı, Azize Barbara, Aziz Basileus, Çarıklı kiliselerini geziyoruz. Bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezip, yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı kiliseyi gezerek bu turumuzu tamamlıyoruz. Ardından Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı bulacağımız Şarap Mahzenleri Ziyaretimiz bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. Dileyen Misafirlerimiz, Akşam Yemeği Sonrası Türk Gecesi (Ekstra) Organizasyonumuza Katılabilirler.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
ÖğleYemeği: (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Kapadokya Avrasya Hotel

3. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Dervent vadisinde bulunan peri bacalarını ziyaret ettikten sonra Hacı Bektaş Veli'yi ziyaret etmek için yolumuza devam ediyoruz. Nevşehir üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine varıyoruz. 1248 yılında Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz.Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Ak Kapı’dan geçerek Nadar Avlusu’na ulaşıyoruz. Üçler Çeşmesi’ni gördükten sonra Üçler Kapısı’ndan Dargah Avlusu’na geçip Üçgen Alınlıklı Havuzu, Aslanlı Çeşme’yi, Aş Evi’ndeki Kutsal Kara Kazan’ı, Mihman Evi’ndeki Derviş Kıyafeti ve Eşyalarını gördükten sonra Pir Avlusu’na geçiyoruz. Avluya girişte Atatürk Köşesi’ni, Balım Sultan Türbesi’ndeki Derviş Küpelerini görüp, Pir Evi’ndeki Çilehane, Kırklar Meydanı, Güvenç Abdal Türbesi ve Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Huzur-u Pir’i ziyaret edip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki organizasyonumuzda Buluşmak Üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.
Kahvaltı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği:
Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur.
Konaklama: Kapadokya Avrasya Hotel

Ekstralar

1.Ekstra Tur: Türk Gecesi (8-10 Çeşit mevsime göre Meze, Kuruyemiş, Patlamış Mısır, Sınırsız Yerli Alkollü ve Alkolsüz İçecek) (Pandemi nedeniyle şuan aktif değil. Haziran ayında açıldığında fiyat bilgisi paylaşılacak)

2.Ekstra Tur: Balon Turu katılmak isteyen misafirlerimizi ile sabahın erken saatlerinde otelimizin lobisinden alıp balon turunun düzenleneceği kalkış alanına götüreceğiz. Balonların şişirilip ve uçuşa hazır hale getirildikten sonra uçuş emniyetiyle ilgili eğitimli pilotlar tarafından kısa bir bilgi alırsınız ve sonrasında balon sepetlerine binerek gökyüzüne doğru yolculuğunuz başlar. Balonlar yaklaşık 1000 ile 5000 feet yüksekliğe çıkabilir. 1 saat süren uçuşunuz boyunca günün doğuşuna ve yer yüzüne yayılışına, vadii içlerine girerek olağanüstü peri bacalarını, kayalardan oluşan değişik hayvan figürlerini ve vadii manzarasını kuş bakışı olarak seyre dalacağınız bir balon turu serüvenine tanıklık edeceksiniz. Balon turu uçuşunuz sona erdikten sonra sizin için hazırlanmış olan kutlama bölümüne geçiş yapıyor olacaksınız. Bu kutlamada sizin için şampanya patlatılıp ve deneyimli pilotlarımız tarafından isminize özel olarak imzalı hatıra uçuş sertifikaları verilmektedir. Tüm bu Kapadokya balon turu organizasyonunun bitimi ile birlikte tekrar konakladığınız otele transferinizi gerçekleştiririz ve sizleri bu eşsiz ve tarifsiz ömür boyu asla unutamayacağınız anılarınız ile baş başa bırakırız. (kişi başı 100€ Ekstra) Balon turundan sonra kahvaltımızı otelde yapıyoruz.
3.Ekstra Tur: Balon İzleme, Sabah Gündoğumundan önce belirlenen saat' te balon kalkış alanına hareket ediyoruz. Kandil gibi uçuşa hazırlanan balonları seyrederken içimiz ısınacak ve manzaranın unutulmaz tadını ve keyfini doyasıya yaşayacağız. Havalanan balonları da izleyip fotoğrafladıktan sonra aracımıza binerek otelimize geri dönüyoruz. (kişi başı 30₺ Ekstra)
4.Ekstra Tur: Kapadokya ATV Safari Turu, heyecanı yaşamak isteyenler için tasarlanmış Kapadokya'nın güzelliklerini motorla gezerek görmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Eşsiz manzaralı Kapadokya bölgesini keşfetmek, inişli çıkışlı tozlu topraklı parkurlarda bir serüven yaşamak, doğa ile bütünleşip kalabalıktan uzakta, gökyüzünün mavisi ve peri bacalarının kızıl örtüsü içerisinde hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için yapılan günübirlik gezi ve turlardır...( 1 atv tek kişi 100₺ - 1 atv çift kişi 150 ₺ ekstra)
Konaklama: Kapadokya Avrasya Hotel

Dahil Olanlar/Hariç Olanlar

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 2 Akşam Yemeği
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Öğlen Yemekleri
 • İlk Gün Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Balon Turu
 • Atv turu
 • Türk Gecesi
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Twizy Tur
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • At turu

Durations

3 Gün

Languages

English
Türkçe

Tur Lokasyonu

Created with Sketch.
Kişi Başı 750,00₺

Bunları da sevebilirsiniz

Whatsapp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?